Dzień dobry,

cześć!

Nazywam się Maja Rosińska i jestem konsultantem ds. psychologii ubioru. Odkrywam i pomagam zrozumieć, dlaczego nosimy to, co nosimy i jaki wpływ mają na nas ubrania. Nie jestem stylistką – jestem naukowcem. Studiuję psychologię na 5. roku i prowadzę własne badania. W swojej pracy przekładam wnioski badaczy na praktykę, by pomóc Ci wykorzystywać ubiór w świadomy sposób – w biznesie i życiu prywatnym.

Gdy pierwszy raz, parę lat temu, usłyszałam o istnieniu dziedziny jaką jest psychologia mody, nie mogłam uwierzyć – kto by pomyślał, że coś tak błahego jak ubiór ma takie duże znaczenie! Zafascynowało mnie to – i tak to już od 3 lat zgłębiam ten temat. 🙂

Kim jestem?

Może najpierw kim nie jestem. Nie jestem stylistką, z samą modą mam niewiele wspólnego (choć kiedyś zajmowałam się rekonstrukcją historyczną mody cywilnej!). Jestem naukowcem. Studiuję psychologię na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na 5. roku i prowadzę własne badania dotyczące właśnie psychologii mody. szczególnie interesują mnie preferencje ubraniowe – czyli to, dlaczego nosimy to, co nosimy (a zwłaszcza jak ma się do tego nasza osobowość z perspektywy różnych teorii psychologicznych).

Czym się zajmuję?

Wykorzystuję swoją wiedzę, by wspierać w rozwoju – osobistym, zawodowym i całych marek. Prowadzę warsztaty, wykłady, konsultacje indywidualne, zajmuję się marketingiem i copywritingiem modowym i innymi rzeczami. Więcej o tym, jak mogę Ci pomóc, przeczytasz tutaj.

A poza tym mam hopla na punkcie nauki języków obcych, kawy i indyjskich tańców. 🙂 Coś trzeba robić poza nauką i pracą, nie?

Mam nadzieję, że dasz się przekonać do tego, że psychologia ubioru to dziedzina naukowa, a jednocześnie niezwykle praktyczna i że zostaniesz tu ze mną na dłużej!